KULLANIM KOŞULLARI

 1. GENEL BİLGİLER
 • www.gunlukotokirala.com sitesinin sahibi Dicle Kiralama Hizmetleri Anonim Şirketi'dir. Bundan böyle ŞİRKET olarak anılacaktır.
 • Sitede yer alan iletişim formlarını kişisel bilgilerini girerek dolduran ve siteye üye olan kişiler ile kişisel bilgilerini vermeden sadece siteyi ziyaret eden kişiler ise KULLANICI olarak adlandırılır.
 1. REZERVASYON SÜRECİ
 • Site üzerinden araç kiralamak için öncelikle adınıza ait ve yeterli bakiyeye sahip kredi kartınızın bulunması gerekmektedir. Araç kiralamak için gerekli formları doldurup onayladığınızda bu kesin olarak araç kiralama işleminin tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Zira gunlukotokirala.com bir aracı sitedir. Türkiye'nin önde gelen araç kiralama şirketleri ile yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde size avantajlı fiyatlar sunan ve birden çok araç kiralama şirketinin fiyatlarını kıyaslayarak araç kiralama kolaylığı sağlayan bir şirkettir. Rezervasyon onaylanmış olsa dahi araç teslim anında ilgili araç kiralama şirketinin sözleşmesinin imzalanması, provizyon bedelinin kredi kartınızdan çekilmesi ve varsa araç kiralama şirketinin diğer koşullarının sağlanması şarttır.
 • Türkiye'de uygulanan kurallar gereği, kullanıcıların kredi kartı olmaksızın araç kiralaması mümkün değildir. Bu nedenle herhangi bir hak kaybına uğramamak kullanıcı adına ait kredi kartı ile başvuruda bulunmalı, araç teslim esnasında kredi kartından alınacak provizyon/teminat bedelini kredi kartında limit olarak bulundurmalıdır.
 1. SİTE SAHİBİNİN HAKLARI
 • Kullanıcı, işbu Siteyi ziyaret ederken, Sitede yer alan, ister Şirket'e isterse üçüncü bir kişi veya kuruluşa ait herhangi bir yazı, bilgi, yorum, görüş, haber, görüntü, resim, şekil, grafik ve sair içerikten, bu içeriklerin yayınının kesilmesinden, gecikmesinden veya hatalı yayınlanmasından, bu içeriklerin kullanımından veya bu içeriklere dayalı olarak almış oldukları kararların sonuçlarından, Site'nin kullanım koşullarını okumamış veya okumuş ancak bunlara uygun davranmamış olmaları sebebiyle uğramış olduğu maddi veya manevi, müspet veya menfi ve olası herhangi bir zarardan veya masraftan şirketin veya ona bağlı veya onun bağlı olduğu herhangi bir grup şirketinin veya çalışanlarının, yöneticilerinin, yetkilendirdikleri kişi veya kuruluşlarının veya bu içerikleri hazırlayanların, hukuki veya cezai hiçbir sorumluluğu olmadığını, Sitede yer alan bilgilerin doğruluğu ve/veya yeterliliği hakkında şirket tarafından garanti edilmediğini kabul ve beyan etmişlerdir
 1. SİTE' DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI
 • Kullanıcı, şirketin işbu web sitesinde yer alan koşulları ve gizlilik politikasını tek taraflı olarak her an değiştirme veya güncelleme hakkına sahip olduğunu, bunlarda yapılacak her türlü değişikliği peşinen kabul ettiklerini beyan etmişlerdir.
 1. FARKLI SİTELERE YÖNLENDİRME
 • Kullanıcı, Web Sitesi üzerinde bir başka Web Sitesine veya içeriğe erişim imkânı tanıyan Linkler bulunabileceğini, bunların kontrolünün veya doğruluğunun veya yeterliliğinin şirket ile ilgisi olmadığını ve şirketin bu siteleri herhangi bir şekilde desteklemediğini veya içerdiği bilgilerin doğruluğu bu sitelerin gizlilik uygulamaları hakkında bir garanti vermediğini ve bu sitelerde yer alan içeriklerden dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, bu sitelerin kullanımı sebebiyle doğabilecek maddi veya manevi, müspet veya menfi ve olası herhangi bir zarardan veya masraftan şirketin sorumlu olmadığını kabul ve beyan etmişlerdir.
 1. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
 • Kullanıcı, Web Sitesi üzerinde şirkete veya üçüncü bir kişi veya kuruluşa ait herhangi bir yazı, bilgi, yorum, görüş, haber, görüntü, resim, şekil, grafik ve sair bir materyal bulunabileceğini, şirketin bu materyallerle ilgili olarak Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun düzenlediği yasal haklara sahip olduğunu, bunların şirketin izni olmadan kopyalanamayacağını, değiştirilemeyeceğini, çoğaltılamayacağını, yayınlanamayacağını, satılamayacağını veya kullandırılamayacağını veya bunlara müdahale edilemeyeceğini kabul ve beyan etmişlerdir.
 1. İPTAL KOŞULLARI
 • Kullanıcı, araç kiralama rezervasyonunu iptal etmek istediğinde ilgili araç kiralama şirketinin iptal koşulları uygulanacaktır. Ancak şirket, kullacılarının taleplerini sorunsuz karşılayabilmek için gerekli desteği sağlayacaktır. Kullanıcının talebi halinde şirket ilgili araç kiralama şirketi ile iletişime geçerek iptal sürecine destek olacaktır.